понедељак, 13 May 2024

Тема: Најчешће недоумице у периоду трудноћеи Први дани у кући  купање и повијање бебе

Предавачи: Снежана Милутиовић, спец.јавног здравља

Јелена Ђорђишаревић, медицинска сестра

Изазови и недоумице у трудноћи одржане кроз Школу Родитељства 14. 3.2024. год. као увод у тему Први дан након изласка из породилишта, при чему је основни циљ да кроз двосмерну комуникацији будући родитељи поставе питање а у односу на здравтсвене, социјалне и све друге потребе које једна породица може имати у току саме трудноће.

Питања су била усмерена на мапирање ресурса , умрежавање институција, као и доступност професионалаца у току трудноће а и након изласка из породилишта.

Изношењем непроверених информација и са интернета ми као професионалци дошли смо до закључка да овакав вид радионица доприноси јачању здравствене промоције и не само здравствене већ из свих домена са којима се родитељи сусрећу .

Будућим родитељима демонстрирано је купање, повијање и пресвлачење бебе након чега су они сами окупали бебу (лутку), чак су и тате биле заинтересоване да самостално то раде.

Значајно је да овакав рад проширимо и на друге стручњаке што ћемо у догледно време и проширити.